KURUMSAL / DMO GİRİŞ

Network (Ağ) Güvenliği

Gerçek şu ki, her ağın, casus yazılımlara, virüslere, kötü amaçlı uygulamalara ve veri sızmalarna karşı korumak için tam kapsamlı bir cephaneye ihtiyacı var. Fidye yazılımları, botnet’ler, gelişmiş kalıcı tehditler ve günlük kötü amaçlı yazılımlar Atek’ in ağ güvenliği alanındaki uzmanlaşmış çözümleri ile bertaraf ediliyor.

Güvenlik Duvarı (Firewall): İnternetten gelen ve internete doğru olan ağ trafiğinin kontrollü bir şekilde sağlanması amacıyla kullanılan Firewall Yönetimi hizmetimiz sayesinde, izin verilenler haricindeki tüm erişimler kısıtlanarak sistemlerinizin güvenliği arttırılır. Güvenlik duvarı, bilgisayarınıza yapılan tüm yetkisiz erişimleri engeller ve hatta hangi programların internete bağlanabileceğine karar vermenize dahi olanak sağlar busayede bilginiz olmadan bağlantı kurulmaz.

Hotspot: 5651 sayılı internet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi kanunu kapsamında, misafirlerinizin sizin internet ağınız üzerinden güvenli bir şekilde (URL Filtreleme) internete ulaşmalarını, kimlik doğrulama yöntemleri ile sağlar ve bu akışı loglar.

Saldırı Önleme (IPS): Kurumunuzun sanal ağ güvenliğini sağlamak için sunduğu IPS hizmeti, internet üzerinden gelen atakları tespit eder ve temizler. IPS hizmeti sayesinde, atak anında alacağınız gerçek zamanlı uyarılarla kurumunuzun bilgilerini koruma altına alırsınız.

Yük Dengeleme: Sistemlerinizin verimliliği, sürekliliği ve yedekliliği için üzerlerinde oluşan trafiği, otomatik olarak farklı sunuculara dağıtıp kesintisiz çalışmasını sürdürmesini sağlayan hizmet modelidir.

Web / URL Filtreleme: Web sitelerinden gelebilecek zararlı yazılımları ve istenmeyen içeriği engelleyerek, kurumunuzun belirleyeceği politikalar doğrultusunda internet kullanımınızı düzenler. Bu sayede kurumunuzdaki internet kullanıcılarının güvenli bir şekilde internette gezinmeleri sağlanır.

E-Posta Filtreleme: İzinsiz e-posta (spam) trafiğini engelleyerek, e-posta yoluyla kurumunuza gelebilecek zararların önüne geçer.